Tığ İşi Yelek Yapımı

Kış aylarının geldiği şu günlerde en çok kullanılan şu parçalardan birisi de muhakki yeleklerdir. Her geçen gün modası artan el işi bayan yelek modelleri dantellerle birlikte harika bir hal alıyor. Bu nedenle tığ işi yelek örnekleri önceki yıllara göre farklı motiflerle karşımıza çıkıyor. Fazla tercih edilen yelek örnekleri arasında tığ işi bayan yelekleri şıklığı ile modern bir görünüm sağlıyor.

Her ne kadar günlük kullanımda tercih ediliyorsa da kızlarımızın çeyizlerinde en gözde parçalardan birisi elbette gelin yelekleridir. Krem ve beyaz tonlar tercihler arasında yer alıyor. Sürekli kullanımda tercih edilen ve aynı zamanda kombin tamamlayan tığ işi yelek nasıl yapılıyor diye merak edenler için tığ işi yelek yapılışını bir alt başlıkta anlattık.

Tığ İşi Yelek Yapımı

Bizim anlattığımız örgü şekli size uygun olmadığından siz kendi ölçülerinizi baz alarak örgünüze başlamalısınız. İlk olarak tığ işi yelek yapımına beden genişliğinize göre ön ve arka taraf için zincir çekmekle işe başlanır. 6 adet 2’li trabzan örülür, 4 zincir çekilir, yanındaki zincire sabitlenir. Dikkat edeceğiniz husus sıkı olmasıdır. Daha sonra dönüşte de 6 adet trabzan örülerek 4 zincir çekilir. Diğer zincir halkasına bırakarak sıkça iğne ile tutturulur.

Tığ işi yelek modelimiz bu şekilde devam eder. Kol ve yaka kısmını ayarladıktan sonra başarılı bir şekilde yeleğinizi tamamlamış olursunuz. Düğme kullanabilir yada zincirden bağlama ipi yapabilirsiniz. Sizlere şimdiden kolay gelsin.

Yaptığınız örgü modellerini isterseniz bizimle paylaşabilirsiniz. Hatta satış yaparak aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir