Puf Patik Görünümlü Bot Nasıl Örülür?

Şıklık ve konfora önem verenler için puf patik modelleri iyi bir tercih olacaktır. Örgü merakı arttıkça patik örnekleri de gün geçtikçe çoğalmaktadır. Eski zamanlarda annelerimiz yada teyzelerimiz örerlerdi. Ama şimdilerde örülen puf patikler herkes tarafından örülmektedir. Havaların soğumasıyla en çok tercih edilen eşyalar arasında yer alan patikler ayaklarımızı oldukça sıcak tutmaktadır.

Evinizde oturarak sizde bu modellerden örebilir ve satabilirsiniz. Hem ayaklarınız sıcacık olur hem de siz para kazanmış olursunuz. Günümüzde patiklerin yanı sıra bot görünümlü, renkli modellerde çok beğenilmektedir. Bugün sizler için örgü bot modeli paylaşmak istiyorum.

Puf Patik Görünümlü Bot Yapılışı

Örgüye 17 zincir çekerek başlıyoruz. 8 zincir sık iğne, 8 zincirde başını dolayıp 3’ünü bir çekip sık iğne örülür. Zincirin karşısını da örüp sıra tamamlanır. Zincir sırada böyle tamamlanır.

Puf patik görünümlü botun uç kısmına gelindiğinde arttırma yapılır. Böylece zincir sıra 45, üçüncü 55, dördüncü 64, beşinci 75 adet sık iğne yapılmış olur. Böylece taban kısmı bitmiş olur.

Yan kısımları yapmak için arttırma yapılmadan örgüye devam edilir. Botu çocuklarınızın ayak büyüklüğüne göre 4-5 sıra tırabzan yapılır. Yanlar bittiğinde ipi koparıp ön kısma geçilir. 4 zincir çekip halka oluşturulur ve 10 adet tırabzan örülür. 2 sırada 17 tırabzan olacak şekilde arttırma yapılır. 3 sıraya gelindiğinde tırabzanın birine tek, diğerine çift batılarak tamamlanır. Ardından ip koparılıp ördüğümüz bu parça, bot patiğin ön kısmına sık iğne ile dikilir. Ön kısımlar hariç püskül yaparak bot patiğimiz tamamlanmış olur. Sizde puf patik modelimizi örnek alarak istediğiniz sayıda zincir örebilirsiniz. Ördüğünüz örgülerinizi bizimle paylaşabilir, satış bile yapabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir