Oyuncak Bebek Yaparak Para Kazan

Ev hanımlarının ek işi olarak yapacakları birçok seçenek vardır. Bunların en başında örgü modelleri gelir. Ev işlerinden kalan zamanda hem vakit geçirmek hem de para kazanmak için yaparız. Bu yazımızda sizler için örgü oyuncak nasıl yapılır konusuna değinmek istedik.

Örgü örmek kolaydır, eğlencelidir ve mali açıdan destektir. Bu işe yeni başlayanlar değişik videolar izleyerek öğrenebilirler. Eskiden bayanlar kitap ve dergilerden faydalanıyorlardı. Peki, örgü oyuncak nasıl örülür? Gerekli malzemeler nelerdir?

Oyuncak Bebek Nasıl Yapılır?

Örgü oyuncakların bütün parçaları aynıdır. Baş, kollar, vücut ve ayaklar şeklindedir.

Oyuncak bebek yapmak için başından başlıyoruz. Bir püf noktası verelim. Bebeğin baş kısmının düzgün olması için mümkün olduğunca sıkı örüyoruz. Bir halkanın etrafını sık iğne ile örülmesiyle örgü bebek şekil alır. Bunu sihirli halka veya bildiğiniz gibi yapabilirsiniz. ( Sihirli halkayı videolardan öğrenebilirsiniz)

Sihirki halka yaptıktan sonra oyuncak bebeğin yapımına sık iğne ile devam ediyoruz. İlmek sayısını arttırarak örgü oyuncağı dışarı doğru genişletebilirsiniz. Yuvarlağın şekil alması için belli sayı ördükten sonra ilkmekleri azaltmaya başlamalısınız. Örgü oyuncak bebeğin parçalarını tamamladıktan sonra sırayı birleştirme işi alıyor.

Gerekli malzemeler; Tığ, makas, yün, vidalı gözler, yün iğnesi, iğneği iplik geçirme aleti, nakış ipi, keçe, polyesterlik dolgu.

Oyuncak bebek yapımında kullanacağımız bazı önemli terimler bulunmaktadır. Bunlar; zincir, sık iğne, ilmek arttırma, ilmek azaltma, atlama, ilmek.

Yaptığım Örgü Oyuncak Bebekleri Nasıl Pazarlarım?

Evde yapmış olduğunuz örgü oyuncak bebekleri bazı sitelerden satabileceğiniz gibi pazarlarda veya dükkanlarda da yapabilirsiniz. Eğer isterseniz yazımızda örgü bebeklerinizin satışını yapmanız mümkündür. Yapmanız gereken nerede yaşadığınız, ne tür oyuncaklar yaptığınız ve mail adresinizi bildirmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir