Örgü Tavşan Bebek Patiği Yapılışı

Hayvan figürlerini örgüde seven hanımlar bu patiği mutlaka denemelisiniz. Bu patik yapımında misinali şiş kullanılması gerekiyor. Bu şişi sadece örgü tavşan bebek patiği için değil, diğer örgülerinizde de kullanabilirsiniz. El işi modelleri sitesi olarak bugün sizlere örgü tavşan bebek patiği yapılışından bahsedeceğiz. Bu patik modeli hem örmekten zevk alacağınız, hem de kolay bir şekilde tamamlayabileceğiniz bir el işidir…

Örgü Tavşan Bebek Patiği Yapılışı

Örgü tavşan bebek patiği 46 ilmekle başlanır. 5 sıra haraşo örülür. Ardından lastik örülür. Lastikler ikili olarak ve 5 çift örülür. Bu sırada ilmek sayısı 56 olarak arttırılmalıdır.

Örgü tavşan patiğin burun kısmında 3 sırayı bir kesip büzme işlemi yapılır. 10 ilmek kalana kadar bu işlem yapılır ve daha sonra aynı ilmek sayısına dönülür. Mutlaka arttırma sayılarını ayak büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır.

Tavşan bebek patiğin ön kısmı lastik, yanları haraşo olmalıdır. Örgü bittiğinde kulak yapımına geçilir. 6 zincir çekilir. Zincirin ters yüzüne sık iğne, 1 tırabzan, 2 tırabzan, 1 tırabzan sık iğne yapılır. 2 sıra da aynı şekilde örülür. Kulaklar bu şekilde tamamlanır ve patik dikilir.

Örgü Tavşan Bebek Patiği Satışı

Oldukça kolay ve pratik el işi örnekleri olan örgü bebek patiği örebilirsiniz. Arkadaşınıza hediye edebilir ve hatta satış yapıp para kazanabilirsiniz. Tercih size kalmıştır hanımlar…

Diğer el işi modelleri kategorisinde yer alan tarifleri incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir