Örgü Patik Yapımında Püf Noktalar

Soğuk kış günlerinde yumuşacık yün iplerle örülen patikler ayaklarınızı daha sıcak tutacak. O kadar çok patik örnekleri var ki, insanın hepsinde gözü kalıyor sanki. İşin birde maddi kısmı var. Ördüğünüz patikleri hem siz giyin hemde satış yaparak aile bütçenize katkıda bulunun.

Örgü Patik Yapımı

Örgü örmek hem eğlenceli hemde zewkli bir iştir. Hele değişik değişik patik örmek daha da eğlenceli.

Bayan patik örnekleri örülmesi pratik ve kolay örgülerdir. Tığ, tek şiş ve iki şiş ile örülen pek çok patik örneği vardır. Yün seçimini yaparken ayağınızı terletmeyecek ve pamuklu yünler tercihiniz olmalıdır.

Her ne kadar klasik bayan patik modelleri kullanılsada modern örgü patiklerde mevcuttur. Tığ ile örülen fiyonk modeli, tek şişle örülen Tunus modeli ve çift şiş kullanılarak örülen babet modelleri yalnızca bazılarıdır.

O kadar çok seçenek vardır ki, tığ işi patiklerinizin üzerine aksesuar yerleştirilebilir yada nakış işleyebilir, hatta boncukla da süsleyebilirsiniz.

Örneğin, tığ işi patik örüyorsanız bu sene moda olan motifli patik örneklerinden yapabilirsiniz. Yapımı da oldukça kolaydır. Renk renk ördüğünüz motifleri birleştirerek ayaklarınızı sıcacık yapabilirsiniz.

Özel günlerde örgü patik aileniz ve dostlarınız için hediye olarak güzel bir seçenektir. İşin içinde el emeği göz nuru var ise güzellik kaçınılmaz oluyor. Ayrıca değişik değişik ördüğünüz patiklerden para kazandığınızla da gelir elde etmiş olacaksınız.

Örgü Patikleri Nasıl Pazarlarım?

Bunlar için pek çok internet siteleri mevcut. Size yakın olan yerel dükkanlarda, pazarlarda yada günlerde gittiğinizde satış yapmanız mümkündür. Ayrıca başka bir seçenek daha var. İsterseniz yazımızda örgü patik modellerinizi buradan da satış yapabilirsiniz. Tek yapacağınız ne çeşit patik ördüğünüz, nerede oturduğunuz ve size ulaşabilecek mail adresi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir