Mektup Patik Nasıl Örülür?

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim örgü patik modeli çok kolay ve şık görünümlü. Tek parça örülüp alt ve ön kısmı dikilerek oluşan çanta görünümlü patiği istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Bu model için 2 renkli ince iplik ve 2 nolu 2 adet şiş gereklidir. Patik örmek isteyenler için çok patik modeli var ama bu modeli de denemenizi tavsiye ederim.

Mektup Patik Modelinin Yapılışı

Patik modelimiz için gerekli olan malzemeler hazır edildikten sonra 3 ilmekle patiğe başlıyoruz. Burada beyaz ipliği kullanıyoruz. Örgünün sadece ip tarafından arttırarak 35 ilmek edene kadar örüyoruz. Diğer ipimize geçip 2 ilmek örüp 1 arttırma işlemi yaparak 50 ilmeğe ulaşıyoruz. Bu arayı 2 ters 2 düz şeklinde örüyoruz. Yaklaşık 20 cm olana kadar. Daha sonra beyaz ipe geçerek sadece iç kısmından eksilterek 3 ilmek kalana kadar patiği örüyoruz. Böylece kolay şık ve görünen mektup patik modelinin yapılışını bitirmiş oluyoruz. Şimdi ara dikim işine geldi. Mektup patiğin ön ve arka kısımlarını dikiyoruz. (renkli ipin olduğu yer) Daha sonra kenar kısımlarını tığ ile minik gül yaparak mektup patiği tamamlamış oluyoruz.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim. Şayet sizde değişik patik modelleri yapıyor ve bunları okurlarımız ile paylaşmak isterseniz; sitemizin yorum kısmına hangi model ve nasıl yaptığınızı anlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir