Kolay Örgü Örmenin Püf Noktaları

Örgü örmek için örnek seçmek, örgü modellerini bulmak çok zahmetlidir. Bir zamanlar örgü örmek ihtiyaçtan olsa da şimdiler de yapılan örgünün birçok sebebi var. Stres atma isteği, değişik giysilere sahip olma arzusu, değişik örgü modelleri yaratıp para kazanma isteği gibi…

Örgü hangi nedenden dolayı yapılırsa yapılsın bazı can sıkan noktalar olabiliyor. Her işte olduğu gibi örgüyü severek ve isteyerek örmek vaktinizi daha güzel geçirmenizi sağlayacaktır.

Kolay Örgü Örmenin Püf Noktaları

Örgü örmek can sıkıcı hatalar olmadığı taktirde zevkli hobilerden birisidir.

Örgüye başlamadan önce seçtiğiniz örneği daha iyi tanımak için küçük parça üzerinde deneyin. Bu şekilde yaparsanız ilmek sayısı hakkında hesap yapmanız kolaylaşır.

Sizin ördüğünüz örnekle yumak üzerinde verilen ölçü birbirini tutmaya bilir. Bu etrafından kaynaklı olabilir. Yine küçük bir parçada denemelisiniz.

Dergiden ya da kitap üzerinden bir örnek çıkartıyorsanız ölçüleri iyi tutturmalısınız. Örgünüzü sökmek yerine şişlerde değişiklik yapabilirsiniz.

Kenar ya da kol kesimini örerken dikmesi daha kolay olması adına örgünün ilk ve son ilmeklerini mutlaka düz örmelisiniz.

Şayet örgünüzde düğme kullanacaksanız kesinlikle düğmeyi almalısınız. Zira önce ilikleri açarsanız uygun düğme bulamayabilirsiniz.

Bu hususlar dikkat edildiği taktirde herkes kolay örgü örebilir, hatta ördükleri örgülerden para kazanabilir. Ev ekonomisine katkıda bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir