Kolay Lif Nasıl Örülür | Elişi Örnekleri

Lif, ev kadınlarının boş zamanlarında, çalışan hanımların tatil günlerindeki boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirebilmek için ya da hobi amaçlı 2-3 saate örebileceğiniz örgülerdir. O kadar çok çeşitleri var ki hepsi birbirinden güzel ve şık. Mutlaka hepinizin banyo dolabında rengârenk çeşitli lifler bulunur. Lif yapımı en kolay ve pratik elişi örnekleri arasında yer almaktadır. Kalplisi, papatyalısı saymakla bitmez.

Banyolarda, çeyizlik ve hediyelik olarak kullanılan lifler el sanatlarında önemli bir yer tutmaktadır. Lif örmenin stres ve sıkıntıyı azalttığı bilinmektedir. Banyo lifleri tığla, şişle ve kasnaklarda da örülebilir. Evdeki artık yünleriniz varsa lif yaparak değerlendirebilirsiniz.

Kolay Lif Nasıl Örülür?

İlk defa lif örmeyi düşünenler için yapılışı çok kolay olan yuvarlak lif örneği seçimi doğru tercih olur. Tığla öreceğiniz yuvarlak lif 6 zincir çekerek başlanır. Zinciri birleştirdikten sonra üzerine tırabzanlar yaparak sıra tamamlanır. Yuvarlağın genişlemesi için aynı aralığa 2 tırabzan yaparak örülür. Renkli iplikler kullanılabilir. İstediğiniz boyuta gelen lif örgüyü en son etrafına gül yaparak tamamlayabilirsiniz.

Eliniz alıştığında değişik örnekler deneyerek daha kısa sürede örüp bu işten para da kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir