Evde Çim Adam Nasıl Yapılır?

Çim adam son zamanların hemen hemen herkes tarafından ilgi gören en önemli ürünlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bununla beraber de hemen akıllarda evde çim adam nasıl yapılır sorusu gelmiştir. Evde bu çim adamı yapabileceğinizi ve bunu da kolaylıkla yapacağınızı söylemekte fayda var. Çim adam yapılışı son derecede kolay ve basit hal almıştır. Siz de evinizde kolaylıkla çim adamınızı yapabilir ve sonrasında da onu besleyerek çimlerin gelişmesini sağlayabilirsiniz. El işi satışı yapabilir ve yapmış olduğunuz bu çim adamlardan iyi bir şekilde para kazanabilir ve böylelikle geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Çim Adam Nasıl Yapılır?

O zaman ilk olarak evde çim adam nasıl yapılır ile ilgili malzemelere geçelim. Çiçek parçaları, çeşitli kurdele, iğne iplik, düğme ve boncuk gerekmektedir. Sonrasında çim tohumu ile elenmiş talaş gerekiyor. Ten çorap olarak adlandırılan bir adet naylon çorap gerekmektedir. Bütün bu eşyaları hazırladıysanız artık siz de çim adam yapılışı aşamasına geçebilirsiniz. Çorapların delik ya da yırtık olmayan yönlerinden 20 santimetrelik bir uzunluk bizim için yeterli olacaktır. Bu uzunluğu keserek, açık olan tarafından büzüp dikmelisiniz. El işi satışı için buraları güzel ve özenli bir şekilde yapmanızı tavsiye ederiz. Dikmiş olduğunuz kısmı içe çevirerek bu tarafa çim tohumu ile talaşı karıştırıp içerisine koymalısınız. Burada önemli olan nokta ise tohumlar ile talaşın homojen bir şekilde dağılmasını sağlamaktır.

Bütün bu söylediklerimizi yaptıktan sonra da talaşı iyice doldurarak en alt taraftan sıkı bir şekilde bağlamanız çok önemli olmaktadır. Evde çim adam nasıl yapılır sorusunun bir aşamasını da bu şekilde tamamlayacaksınız. Burun yapmak için merkezi bir yer belirlenerek talaş ve çorap istenen şekilde tutularak iple sıkıca bağlanır. Kulaklara da ön ve arkadan bastırılarak hafif bir kepçe şekli verilebilir. Çim adam yapılışı bu şekilde devam ettirilmelidir. Süsleme işi ise yapacağınız çim adama ve size bağlı olmaktadır. Onu istediğiniz şekilde dekore edebilir ve adamınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. El işi satışı için de çok ideal bir ürün olduğunu belirtmekte fayda var.

Resimlerdeki gibi hazır gözler, boncuk ya da düğme gibi malzemelerden yararlanarak ve kendinizin yaratıcılığını katarak ortaya çok güzel bir görüntü çıkarabilirsiniz. Evde çim adam nasıl yapılır öğrendikten sonra ise bunun bakımını yapmak gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz bu çim adamı günde iki kere sabah ile akşam sulamanızı tavsiye ederiz. Çim adam yapılışı için çimler uzadıktan sonra çok uzamadan kesmeniz önemli oluyor. Ayrıca çimleri keserken en fazla yarısını kesmelisiniz. Aksi taktirde çimler solabilir. El işi satışı için sabahları güneşe koymanız tavsiye edilir. Renklerin daha canlı olmasını sağlarsınız. Çok soğuk ya da tam aksine çok sıcak havalarda dışarıya da koymamanız gerektiğini belirtmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir