Erkekler İçin Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Boyunluk soğuktan korunmak ya da giysilerinizi tamamlamak amacı ile kullanılan bir aksesuarlardır. Sadece bayanlar değil erkekler de boyunluk kullanabilirler. Boyunluk örmek için ister tığ ister şiş kullanabilirsiniz. Önce yapacağınız, istediğiniz ipi aldıktan sonra şiş mi tığ mı kullanacağınıza karar vermek olmalıdır.

El işi modellerinden örgü boyunluk nasıl yapılacağı aşağıdaki yazımızda mevcuttur.

Örgü Boyunluk Yapılışı (Tığ ile)

İpiniz ve 5 numara tığınızı aldıktan sonra boyunluk 2 ilmekle başlanır. 250 ilmek atana kadar örülmeye devam edilir. İlmekler tamamlandıktan sonra 15 sıra örülür. 15 sıra örülen boyunluğun iki ucu birleştirilir ve iç içe geçirilir.

Örgü Boyunluk Yapılışı (Şiş ile)

Tığ ile örülen boyunluğu şişle de örmeniz mümkündür. 20 ilmekle başlanır, 10 numara şiş kullanılır. Örgü modelini istediğiniz kadar uzatabilirsiniz ancak sonunda iki ucun birleştirilmesi unutulmamalıdır. Ördüğünüz boyunluğun ince olmasını istiyorsanız şiş numarasında küçültme yapabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. Basit ama öreceğiniz boyunluk size ayrı bir hava katacaktır. Yaratıcı fikirlerinizi kullanıp farklı tasarımlar üretmek için geç kalmış sayılmazsınız. Boyunluk örerek işe başlayabilir oğlunuza, kızınıza, dostlarınıza hediye edebilirsiniz. Hatta bu örgülerinizden para kazanabilir ve aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey yorum bölümüne iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir