Bere Yapılışı | El İşi Modelleri

Anneler, havanın soğumasıyla birlikte çocuklarını korumak amacı ile çeşitli alternatifler aramaya başlarlar. Tabi ki bunların başında bere, atkı, eldiven gibi aksesuarlar gelir. Çocuklarımız üşümesin diye bugün sizler için çocuk bere modellerinden bahsetmek istiyorum.

Minik çocuklarımızın sevecekleri o kadar çok bere modelleri var ki; hepsi birbirinden güzel düğmeli, hayvan figürlü, çiçekli, böcekli vb..

Bugün sizler için çok şık ve kullanışlı yapılışı da oldukça kolay bir bere modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizinde kolayca yapabileceğinizi ve severek kullanacağınızı düşünüyorum. Hatta çok sevdiğiniz birine hediye edebilirsiniz.

bere yapılışıBere Yapılışı;

Evinizde tek kalan bir ipliğiniz varsa bu berenin yapılışında kullanabilirsiniz. Yalnızca biraz kalın olması gerekiyor. 5 yada 6 numaralı şişde hazır ise bereye başlayabilirsiniz.
Bebekler için 40 ilmek, 2-3 yaş çocuklar için 50 ilmekten bereye başlıyoruz. İlk 5 sırasını 2 ters 2 düz örgü ile lastik örüyoruz. Lastiği tamamladıktan sonra düz örgü yaparak 5 sıra örüyoruz. Daha sonra 5 sırada ters örgü ile devam ediyoruz.

Bu şekilde 35 sıra olduktan sonra kesme işlemine başlıyoruz. Önce 2 sırada 1 kesiyoruz. Daha sonra her sırada kesip bereyi tamamlıyoruz. Kenar kısımlarını ve tepesini dikişle birleştirip bereyi kullanıma hazır hale getiriyoruz. Eğer bu kesimi anlayamayan okurlarımız olursa, 35 sırayı tamamladıktan sonra hepsini tek seferde kesip büzerek tepe kısmını tamamlayabilirler. Ponpon yaparak da şık bir bere elde edilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir