Bebek Hırkası Anlatımlı | Bebek Hırkası Örneği

Bebek hırkalarının örgülü modelleri arasında pantolonlu, bere ve patikli, tulumlu örgü hırkalı bebek takımları, örgü çocuk ceketleri ve hırkaları bulunmaktadır. Bebek hırkası anlatımlı olarak incelemek için yeni doğan bebekler için hırka örneklerine bakabiliriz. Aslında bebek hırkaları yaşa göre çok fazla farklılık göstermediğini söylemeliyiz. Yanı model olarak fazla farklılığa gerek yok. Bebek hırkası nasıl yapılır konusunda da sizlere birtakım örnekler verebiliriz. Böylelikle kolay bir şekilde örgü örebilir ve bebeğinize kendiniz hırkanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Bebek hırkası örneği ile de istediğiniz herhangi bir hırkayı yapabileceğinizi belirtmekte fayda var. Sadece biraz azimli olmanız ve pratik yapmanız gerekmektedir.

Bebek Hırkası Nasıl Yapılır?

Bebekler soğuklara karşı bize oranla çok hassas olmaktadırlar. Bu bakımdan da bebeklere hırka yapılması yerine göre çok önemli olmaktadır. Bebek hırkası anlatımlı olarak bebekler uykudan uyandıkları zaman kesinlikle hırkaya ihtiyaç duyarlar. İlk olarak sizlere 6 ila 9 ay arasında olan bebekler için bir model vereceğiz. Bebek hırkası nasıl yapılır için malzemelerimiz 4 adet düğme, 9 numara örgü şişleri ve 3 tane 100 gramlık bebek yünü gerekiyor. Sonrasında da gerekli olan modelleri bulmak önemlidir. Dilediğiniz şekilde bebek hırkası örneği bakabilir sonrasında da hangisinde karar kılarsanız onu yapmanızı sizlere tavsiye ederiz. Böylelikle istediğiniz modeli yaparken çok daha keyif alacak ve onu çok daha fazla seveceksiniz.

bebek hırkası anlatımlı

Bebek Hırkası Anlatımlı Örnek

Hırka yapımı için ilk olarak ön parçaları örmek gerekiyor. Örgü şişlerine otuz ilmek atıp haraşo örgü ile devam etmelisiniz. Sonrasında da Bebek hırkası anlatımlı model için 11 cm olduğu zaman kol için tek taraftan sırası ile 3, 2 ve 1 ilmek kesip kol oyuntusunu oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca karşı kenardan da 12 ilmek birden kesip parçaya yaka formu kazandırmak gerekiyor.  Bebek hırkası örümüne devam için aynı yerden diğer sırada da bir ilmek daha kesmek gerekiyor. Önlerden de bir tanesine kruvaze düğme ilikleri açmak gerekiyor. Bebek hırkası örneği durumuna göre bunun için birtakım şeyler yapmak gerekiyor

Bebek Hırkası örneği

İlk olarak ön parçanın üçüncü sırasında kenardan iki ilmek görmemiz gerekmektedir. Sonrasında da bir ip dolayarak attırıldıktan sonra bir kesme yapmalıyız. Bebek hırkası nasıl yapılır konusunda son olarak sonrasında da dört ilmek örerek, bir ilmek dolamak gerekmektedir ve bir ilmeği de kesmek. Bu şekilde aynı sırada yan yana iki tane ilmek oluşacaktır. İkinci iliklerimizi ise on birinci sırada aynı şekilde işlemleri tekrar yapıp açmalı ve ön parçaları tamamlamış olmalıyız. Sonrasında da bebek hırkası örneğine göre arka tarafı ve diğer parçaları da oluşturmak gerekiyor. Bu parçaları oluşturunca da hepsini bir yere getirip adeta bir yapboz gibi teker teker birbirine bağlantılı yapmak ve bebek hırkasını tamamlayabilir ve hırkayı oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir