Tişörtten Bileklik Yapımı | Elişi Örnekleri

Tişörtten bileklik yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Tişörtten çok güzel bileklik modelleri oluşabilmektedir. Böylelikle oraya çok güzel bir aksesuar çıkmaktadır. Tişörtten bileklik yapmak için kullanmadığınız eski kıyafetinizden kesmiş olduğunuz parçalar ile farklı bir örgü yöntemiyle farklı modeller yapabileceğinizi söylemekte fayda var.  Evde bileklik yapılışı son derecede kolay ve pratik olmaktadır. İlk olarak malzemeleri sıralamak gerekirse yapıştırıcı ile tişört ihtiyacımızı giderecektir. Sonrasında da elişi örnekleri arasından size en uygun olan modeli seçebilir ve uygulayabilirsiniz. Hem tasarımının çok güzel olduğunu hem de çok şık bir aksesuar olduğunu sizlere belirtmekte fayda var. Resimlerden de bu şıklığı görebilmek mümkün.

bileklik yapmak

Tişörtten Bileklik Yapmak

Bu bilekliğin yapılışına gelecek olursak ilk olarak kullanmadığınız tişörtünüzden 1.5 santimetre genişliğinde ve tam 45 santimetre uzunluğu olacak şekilde toplamda 6 tane şerit kesmeniz gerekmektedir. Tişörtten bileklik yapmak için ilk olarak bu belirtmiş olduğumuz durumu yapmanız önemli olmaktadır. Sonrasında da şeritlerin uç kısmına kaymasını önlemek için saksı ya da ağır bir kitap yerleştirmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Evde bileklik yapılışı için sonrasında da en sağda bulunan şeridi resimde yer aldığı gibi ok hizasında geçirmeniz gerekecek. Çapraz bir görüntünün oluşacağını söyleyebiliriz. Elişi örnekleri arasında en ilginçlerden bir tanesi olan bu bileklikte şimdi de solda yer alan şeridi ok hizasında götürerek geçirmeniz gerekmektedir.

tişöertten bileklik yapmak

Şimdi tam olarak çapraz bir görünümün oluşacağını söyleyebiliriz. Böylelikle iki ile üçüncü adımları tekrar etmeniz gerekiyor. Bu işlemi şeritleri çekerek yapmanız gerekiyor fakat çok sıkmamalısınız. Tişörtten bileklik yapımı bu şekilde devam ettirilmelidir. Bütün şerit botunca belirtmiş olduğumuz şekilde yapmaya özen gösterin. Evde bileklik yapılışı için tam bu sırada birbirine yapışması için sıkmalısınız. Yapıştırmış olduğunuz yerin ilerisinde kalmış olan saçakları da makas yardımı ile kesmelisiniz. Elişi örnekleri arasında yer alan bu modelde şimdi de diğer uca yapın. 10.cu adımda bu şekilde bir görünüm olacaktır. Sonrasında da örgünün bir ucuna da yapıştırıcı sürmeyi unutmayın.

Tişörtten Bileklik Yapmak ile İlgili El İşi Örnekleri

tişörtten bileklik yapımı

Günümüzün en popüler aksesuarlarından bir tanesi haline gelmiş olan tişörtten bileklik yapımı hemen hemen herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Evde yapılması için bir adet tişört bir adet makas ve bir de yapıştırıcı olması yeterli olacaktır. Sonrası da sizin hayal gücünüzle kalmış bir durumdur. Fakat başta da belirttiğimiz gibi evde bileklik yapılışı son derecede basit ve kolay olmaktadır. Siz de belirtmiş olduğumuz bu şekilde kendi bilekliğinizi yapabilirsiniz. İnternet sitemizde sizler için bu konuda çok fazla alternatif bulunmaktadır. Elişi örnekleri arasından sizin zevkinize en uygun olanını seçebilir ve hemen siz de tişörtten bileklik yapımına başlayabilirsiniz. Farklı farklı modeller ile de farklı kıyafetleriniz ile çok daha uyumlu kombinler yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir